خبرفناوری

رونمایی از «5G-SA» ایرانسل در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳

 اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال، حالت 5G-SA که برای اولین‌بار در کشور ارائه می‌شود، با حضور دکتر علی‌اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و دبیر شورای راهبردی توسعه شبکه ملی اطلاعات، دکتر سیدمحمد موسوی، معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت، مهندس مجید سلطانی، مدیرعامل مخابرات، دکتر بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران ایرانسل رونمایی شد.

ایرانسل به عنوان اولین اپراتور ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران، برای اولین بار در کشور حالت 5G Standalone را پیاده‌سازی کرده است و از تمام قابلیت‌های 5G به عنوان یک نسل سرویس‌محور می‌توان استفاده کرد. یکی از محورهای اصلی 5G قابلیت B2B است که صنایع می‌توانند از آن استفاده کنند و حالت Standalone باعث می‌شود، 5G در قالب یک شبکه خصوصی به صنایع بزرگی که در کشور وجود دارند، ارائه شود. 

در جریان این رونمایی، مدیرعامل ایرانسل، از ارائه خدمات 5G ایرانسل به صنایع بزرگ ایران مانند فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: با 5G Standalone می‌توانیم خدمات بهتری به صنایع و سازمان‌های بزرگ کشور ارائه دهیم و انتظارات صنایع در استفاده از خدمات 5G را برآورده کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا