خبرفناوری

انسولین هوشمند قند خون را یک هفته کنترل می‌کند

 این داروی هوشمند روی موش ها و خوک های کوچک آزمایش شده و درهای جدیدی برای تزریق هفتگی انسولین برای بیماران مبتلا به دیابت فراهم می کند.

یکی از مشکلات افراد دیابتی نیاز به تزریق چندبار انسولین در روز است. درمان های جایگزین انسولین با هدف کنترل گلوکز خون در سطح نرمال بیشتر اوقات سبب می شود قند خون افراد مبتلا به دیابت در مرز باریکی از گلوکز بالا و پایین خون قرار گیرند که هر دوی این موارد مشکلاتی برای سلامت بیمار ایجاد می کنند.

محققان با ابداع نوین ایمپلنت های زیرجلدی حاوی سلول های مخفی انسولین یا یک هیدروژل ترکیب شده با پپتیدی مشابه گلوکاگون (GLPP-۱) سعی دارند تزریق چندبار در روز انسولین برای بیماران را کاهش دهند.

اکنون محققان کالج علوم داروسازی در دانشگاه ژجیانگ چین یک روش تزریق هوشمند انسولین ابداع کرده اند که یک هفته یا بیشتر در بدن می ماند.

جان باس یکی از مولفان ارشد پژوهش در این باره می گوید: این دستاوردی هیجان انگیز در توسعه نسل جدید انسولین است. در دهه های گذشته بسیاری از محققان سعی کردند مصرف انسولین را راحت تر و ایمن کنند.

در همین راستا محققان آنولوگی از انسولین انسانی نوترکیب با اصلاح اسید گلوکونیک ابداع کرده اند. این نوع انسولین هم اکنون تزریق می شود. داروی جدید که Gluانسولین نامیده می شود از طریق جذب الکترواستاتیک و تشکیل ترکیب همتافت، ترکیبی پایدار با ۴-کربوکسی، ۳-فلوروبنزن بورونیک اسید (FPBA)-پلی-ال-لیزین اصلاح شده( یک پلیمر) می سازد. به بیان ساده یک واکنش شیمیایی است که ترکیبی پیچیده را می سازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا