جامعهخبر

جریمه بیش از هشت میلیارد ریالی قاچاقچی طلا در تبریز

صمد حضرتی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: به پرونده طلای قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال که صاحبش قصد خارج کردن آن را از کشور داشت در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و علاوه برضبط کالا به پرداخت هشت میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال جزای نقدی معادل یک برابر ارزش کالا محکوم کرد.

حضرتی گفت: با تآیید شعبه تجدید نظر ویژه امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان حکم صادر شده تأیید و قطعی شد.

مدیر کل تعزیرات استان ادامه داد: نیروی انتظامی فرودگاه تبریز با کشف این مقدار طلا از بار مسافر مقصد استانبول، پرونده آن را به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع داد بود.

محکومیت قاچاقچی ماینر در تبریز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی همچنین از جریمه بیش از سه میلیارد ریالی قاچاقچی ماینر در تبریز خبر داد.

حضرتی گفت: به پرونده ماینرهای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده بود در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه مدارک غیر واقعی، اتهام قاچاق را محرز و علاوه برضبط کالا به پرداخت جزای نقدی به مبلغ سه میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال معادل سه برابر ارزش کالا محکوم کرد.

حضرتی گفت: نیروی انتظامی ماینرها از منزل مسکونی در تبریز کشف و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی در ادامه از جریمه بیش از سه میلیارد ریالی قاچاقچی یک دستگاه خودروی ایسوزو در مرند خبر داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا