خبر

فاصله معنادار بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن

علی زنجانی حسنلویی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن و روند رو به رشد تولید مسکن در کشور، گفت: هم اکنون شاهد هستیم که با رویکردهای جدید وزارت راه و شهرسازی در تسهیلگری بخش مسکن با واگذاری زمین و ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران برای نوسازی بافت فرسوده و تولید مسکن مشکلات گذشته در حال رفع شدن است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه هنوز فاصله معناداری بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن در کشور وجود دارد، افزود: به نظر می‌رسد، در آینده نزدیک هدف‌گذاری‌های جدیدی که در دولت سیزدهم در بخش مسکن انجام شده است به نتیجه مثبتی منجر شود که اثرات آن را مردم نیز شاهد خواهند بود.

زنجانی حسنلویی توضیح داد: این یک واقعیت است که مردم از لحاظ تأمین مسکن هم در ساخت و ساز و تأمین آورده و پرداخت تسهیلات و همچنین در بخش رهن و اجاره مشکلاتی دارند که ضرورت دارد تا مشکلات و موانعی که بر سر راه تولید مسکن وجود دارد با کاهش بروکراسی اداری برطرف و تولید مسکن تسریع شود.

وی در بیان عملکرد وزارتخانه در بخش حمل و نقل، گفت: با همسایگان شمالی کشور برای تکمیل کریدورها توافق‌های خوبی انجام شده است. همچنین در داخل کشور نیز تلاش‌های مجموعه دولت برای تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب سرعت مناسبی پیدا کرده است.

نماینده نقده ادامه داد: اما با توجه به اینکه کریدور شرق به غرب در حال اتصال است انتظار داریم تا دولت در این بخش تلاش بیشتری انجام دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا