خبرفناوری

هدست فضایی جدید برای فیلمسازان رونمایی شد

 شرکت ژاپنی سونی برخی از نوآورانه ترین محصولات و فناوری های خود را در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۴ میلادی نمایش داد.

مراسم این شرکت در نمایشگاه روز معرفی راه حل های پیشرفته برای تولید بصری و محتوای فضایی بود. این شرکت از «تورچ لایت» که یک فضای نوآورانه بصری بود رونمایی کرد این محصول با فناوری جدید گروه سونی و شرکت اپیک گیمز به نام «Unreal engine»ساخته شده است.

تورچ لایت به فیلمسازان امکان می دهد با استفاده از دوربین های مجازی و Unreal engineصحنه های دیجیتال را قبل از فیلمبرداری واقعی مانند مجموعه ابزار تولید مجازی(Virtual Production Tool Set) بسازند.

این فرایند به طور نامحسوس با محیط در محل تولید فیلم یکپارچه می شود و از دوربین VENICE سونی استفاده می کند. به گفته این شرکت، این پلتفرم همچنین دسترسی به فناوری‌های انحصاری سونی، از جمله سیستم ضبط حرکت موبایل به نام «mocopi» را ارائه می‌دهد که خلاقیت در زمان واقعی را برای سازندگان افزایش می دهد.

همچنین سونی پیشرفت ها در حوزه فناوری تصویربرداری، حسگر ها و نمایشگر را یکپارچه می کند تا تصویری واقعی از طریق موتورهای بازی رایانشی ارائه کند.

این شرکت با همکاری Pixomondo، سونی پی سی ال و اس پی ای یک سرویس خلاقانه سربه سر ارائه می کند. این امر کل فرایند تولید را دربر می گیرد و شامل بخش های پیش تولید، فیلمبرداری روی صحنه با استفاده از تولید مجازی و پس از تولید را فراهم می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا