خبر

افشای بیماری مرگبار وزیر دفاع آمریکا پس از پنهان کاری

 تیم پزشکی معالج وزیر دفاع آمریکا به صورت رسمی و در بیانیه‌ای اعلام کرد که «لوید آستین»، وزیر دفاع ایالات متحده از بیماری مهلک سرطان پروستات رنج می‌برد.

همزمان، پنتاگون یا همان وزارت دفاع آمریکا نیز تایید کرده است که لوید آستین به دلیل سرطان پروستات در بیمارستان بستری شده است.

واشنگتن پست در گزارشی در این ارتباط نوشت که این واقعیت که غیبت آستین در کاخ سفید چندان مورد توجه قرار نگرفته است به این معنی است که وزیر دفاع در تصمیم گیری‌ها در زمینه امنیت ملی آمریکا نقش محوری ندارد.

به گفته واشنگتن پست، هیچکس در کاخ سفید متوجه غیبت چند روزه وزیر دفاع در بحبوحه درگیری‌ها در خاورمیانه و اوکراین نشد و این جایگاه کم نفوذ وزیر دفاع در دولت بایدن را نشان می‌دهد.

یک مقام کاخ سفید نیز اعلام کرد که «جو بایدن»، به برکناری آستین، وزیر دفاع فکر نمی‌کند و ما هم خبر نداریم که وزیر دفاع در روزهای گذشته هوشیاری داشته است یا خیر؟

نکته مهم آن است که براساس گزارش آسوشیتدپرس، بسیاری از رهبران ارشد پنتاگون تا روز جمعه از بستری شدن آستین در بیمارستان آگاهی نداشته‌اند.

به گفته آسوشیتدپرس، پنهان کاری پنتاگون در افشای اینکه آستین برای چند روز در بیمارستان بستری بود، نشان دهنده عدم شفافیت در مورد شدت بیماری وزیر دفاع آمریکاست.

این در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا از دولت «بایدن» خواسته است تا لوید آستین وزیر دفاع کشورش را برکنار کند. رییس جمهور سابق آمریکا در این خصوص توضیح داد که وزیر دفاع آمریکا به کاخ سفید اطلاع نداد که در بیمارستان بستری شده است؛ زیرا جنگ در غزه و اوکراین ادامه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا