رفاه و تامین اجتماعیفناوری

یک سرویس تازه برای کارفرمایان و متخصصان

 پلتفرم کاریابی جاب‌‌‌ویژن سرویس جدیدی را در اختیار کارفرمایان و متخصصان قرار داده است که خدمات هدهانتینگ به آنها ارائه می‌دهد. این سرویس که با نام میرانا از مهر ماه امسال کار خود را آغاز کرده است می‌تواند فرآیند استخدام مدیران ارشد و متخصصان را ساده‌‌‌تر کند.

در واقع اغلب نیروهای متخصص و ارشد در جایی مشغول به کار هستند و کمتر ممکن است که فعالانه به دنبال کار باشند. این نیروهای متخصص معمولا به دلیل توانایی، تخصص و کیفیت کار خود در سازمانی هستند که از موقعیت خوبی برخوردارند و حتی در شرایطی که به جا‌‌‌به‌‌‌جایی هم فکر می‌کنند، معمولا به شبکه دوستان و آشنایان خود برای این کار اتکا می‌کنند؛ به همین دلیل حتی شرکت‌های بزرگ که برند کارفرمایی خوبی هم دارند، آگهی‌‌‌های شغلی برای این گروه درج نمی‌‌‌کنند. به این ترتیب شرکت‌ها و آژانس‌‌‌های هدهانتینگ معمولا این شکاف را پر می‌کنند؛ چون سازمان‌ها از طرفی برای یافتن و استخدام افراد متخصص به سرویس هدهانتینگ روی می‌‌‌آورند و از طرف دیگر افراد متخصص و مدیران ارشد هم معمولا با یک شرکت هدهانتینگ در تعامل و ارتباط هستند. این ارتباط به این افراد این امکان را می‌دهد تا در زمانی که تمایل به جابه‌‌‌جایی دارند، بتوانند مناسب‌‌‌ترین پیشنهادهای شغلی را دریافت کنند و با حفظ جایگاه مذاکره خود (به عنوان یک فرد هدهانت‌‌شده) وارد گفت‌‌‌و‌‌‌گو با سازمان‌ها بشوند. همچنین این افراد متخصص حتی در شرایطی که به صورت فعالانه تصمیم به جا‌‌‌به‌‌‌جایی ندارند، ممکن است به واسطه این ارتباط با فرصت‌‌‌های شغلی مناسب و جذابی رو‌‌‌به‌‌‌رو شوند که تمایل به آشنایی، کسب اطلاعات بیشتر و بررسی آنها را داشته باشند.

محمدرضا غفوری، مدیرعامل میرانا، در همین رابطه گفته است: «می‌توان گفت که بازار کار سنتی نمی‌تواند نیازهای منحصر به فرد نامزدهای سطح بالا و چالش‌های پیچیده‌‌‌ای را که شرکت‌ها در یافتن رهبران و استعدادها با آن مواجه هستند برطرف کند. در بازار کاری که این روزها با تهدید بزرگی همچون مهاجرت مواجه است، نقش یک شرکت تخصصی در حوزه Headhunting بیش از پیش حیاتی خواهد بود. تعهد ما برای پر کردن این شکاف مبتنی بر درک عمیق نیازهای شرکت‌ها و استعدادهای فردی است. ماموریت ما حذف موانع رشد از طریق متصل کردن شرکت‌های برتر با مناسب‌‌‌ترین رهبران و استعدادهاست تا هم کسب و کارها و هم افراد قادر به پیشرفت و تعالی در مسیر خود شوند.» سازمان‌ها می‌توانند جهت همکاری با میرانا از طریق صفحه اختصاصی در نظر گرفته شده در وب‌سایت آن، درخواست خود را ثبت کرده و همچنین افراد متخصص و باتجربه هم می‌توانند برخی از موقعیت‌‌‌های شغلی موجود را در قسمت مربوط به خود بررسی کرده یا صرفا جهت ایجاد ارتباط، رزومه خود را برای میرانا ارسال کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا