خبر

برگزاری پویش کتاب «نبض سبز زندگی» با همکاری ایرانسل

ایرانسل در دومین سال متوالی مشارکت در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب را با همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد و در قالب پویش کتاب «نبض سبز زندگی»، در مناطق محروم سراسر کشور، توزیع کرد.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در آبان ماه ۱۴۰۲، پویش کتاب «نبض سبز زندگی»، با همکاری و حمایت اپراتور دوم موبایل ایران، ناشران کتاب، مؤسسات و تشکل‌های مردم‌نهاد، با هدف ترویج فرهنگ توسعه پایدار و توجه به مفاهیم محیط‌زیست، فعالیت خود را آغاز کرد.

در این پویش که تا پایان دی ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد، بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب با موضوع محیط‌زیست و محیط‌زیست پایدار، در ۴۶ عنوان خریداری و با کمک مؤسسات مردم‌نهاد و انجمن‌ها، در بین دانش‌آموزان روستایی و عشایری ۲۱ شهر در استان‌هایی از جمله گیلان، لرستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و… توزیع شد.

اجرای این پویش، بخشی از فعالیت‌های ایرانسل در حوزه سرمایه‌گذاری اجتماعی است تا اهدافی ازجمله کمک به برقراری عدالت آموزشی، ارتقای مهارت‌های زبانی،‌ توسعه خلاقیت، افزایش دانش، ارتقای مهارت‌های حل مسئله و افزایش اعتمادبه‌نفس در کودکان و نوجوانان را محقق کند.

پویش سرزمین جاودانی من، مؤسسه نذر طبیعت ایران، انتشارات اطراف و انتشارات نردبان نیز از اجرای این پویش مشترک که با همکاری ایرانسل و مؤسسه فرهنگی هنری میراث کهن گلونی انجام شد، حمایت کردند. در این پویش، توزیع کتاب در مناطق روستایی، با کمک انجمن‌های محلی و منطقه‌ای در سراسر کشور، انجام شد.

ایرانسل همچنین در سال  گذشته، به مناسبت هفته کتاب ۱۴۰۱، در پویش تهیه و توزیع ۳۰۰۰ جلد کتاب در مناطق محروم و سیل‌زده استان لرستان مشارکت و کتاب‌ها را در مدارس شهر معمولان و نیز در کتابخانه‌های عمومی این مناطق، توزیع کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا