خبرفناوری

دهمین جشنواره فاوا کلید خورد

فراخوان دهمین جشنواره فاوا امروز شنبه همزمان با هفتمین روز از بهمن ماه منتشر شد تا هیات داوران بعد از ارزیابی ثبت نام کنندگان، در اردیبهشت سال آینده همزمان با هفته ارتباطات در مراسمی برگزیدگان را معرفی کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و دبیر جشنواره فاوا با اعلام اینکه شعار این دوره از جشنواره، «ایران هوشمند و متصل» است، گفت: جشنواره دهم دارای چهار محور است که شامل شبکه ملی اطلاعات، صنعت فضایی، اقتصاد دیجیتال و دولت هوشمند می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره علاوه بر محورهای اصلی، محورهای فرعی نیز دارد، افزود: به موازات محورهای اصلی، معرفی برترین اپراتورها در توسعه کمی و کیفی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها و همچنین تکریم مدیران اثرگذار در زیست بوم فاوا از جمله محورهای فرعی به شمار می رود.

معاون وزیر ارتباطات زیرمحورهای جشنواره فاوا را ۱۵ زیرمحور عنوان و خاطرنشان کرد: از جمله مشخصات این دوره از جشنواره هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور در برگزاری محور دولت هوشمند است چراکه در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نیز وزارت ارتباطات با همکاری این سازمان اقدام به احصای خدمات دستگاه های اجرایی برای ارایه از طریق این پنجره کرده است و هم اکنون نیز به طور هفتگی جلسات منظمی برای نظارت بر الکترونیکی شدن خدمات و ارایه برخط استعلامات میان وزارت ارتباطات و سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار می شود.

محمد احسان خرامید رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و دبیر اجرایی جشنواره فاوا از اعلام فراخوان جشنواره دهم در روز شنبه هفتم بهمن ماه به طور رسمی خبر داد و گفت: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته هیات داوران این آمادگی را دارد تا شرکت کنندگان را به محض ثبت نام مورد ارزیابی قرار دهد.

وی با اعلام اینکه آخرین مهلت برای ارسال مستندات برای حضور در جشنواره دهم اسفند ماه است، افزود: نتایج نهایی همزمان با هفته ارتباطات در اردیبهشت سال آینده و در آیینی اعلام می شود.

دبیر اجرایی جشنواره فاوا اعلام کرد که علاقمندان برای شرکت در دهمین دوره این جشنواره می توانند از امروز با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس festfava.ict.gov.ir برای حضور ثبت نام کنند.

بنابه این گزارش، همانطور که دیروز اعلام شد در نخستین شورای سیاستگذاری جشنواره فاوا مقرر شد باتوجه به پیشبرد پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سراسر کشور، بخش ویژه‌ای در ارتباط با این پروژه به جشنواره دوره دهم اضافه شود.

جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، جشنواره‌ای برای نمایش سالانه دستاوردهای کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود که نهمین دوره آن تیرماه گذشته در آیینی برگزار شد و هیات داوران برگزیدگان را معرفی کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا